LFSA paziņojums saistībā ar Krievijas uzbrukumu Ukrainai

Šodien katram Latvijas fizikas skolotājam sāp sirds par lielo traģēdiju, kurā ir ievilkta Ukrainas tauta. Lielai daļai asociācijas biedru siltā atmiņā ir viesošanās Ukrainā, viesmīlīgā uzņemšana, profesionālās diskusijas par to, kā labāk organizēt mācību procesu un to, cik liela nozīme ir sadarbībai un sadraudzībai. Mēs redzējām, ka Ukraina mērķtiecīgi kļūst par demokrātisku labklājības zemi.

Šodien mums sirds sāp par saviem kolēģiem Krievijā, kuriem skolās ir jāpakļaujas ideoloģiskam spiedienam un jāizjūt vainas apziņa par savas valsts agresiju pret ukraiņu brāļu tautu. Liekas, ka pavisam nesen Latvijas fizikas skolotāji viesojās Pēterburgas fizikas didaktikas konferencē un sajuta, cik nozīmīgi ir veicināt skolotāju pārrobežu sadarbību, cik tas mums sniedz daudz profesionāla gandarījuma un prieka par jauniegūtiem draugiem.

Diemžēl šobrīd tas viss ir sabrucis, mūsu kolēģi Ukrainā cīnās pret okupantu karaspēku, glābj savas un tuvāko dzīvības, un fizikas metodikas nianses viņiem nav ne prātā. Ir neaptverami smagi iedomāties, ka skolotāji vairs nekad neredzēs daļu savu skolēnu un zaudēs savus kolēģus, ka daļu skolu sagraus, jo karš ieiet brutālā fāzē, kad nekas vairs netiek šķirots.

Šodien vienmēr racionālie un eksaktie Latvijas fizikas skolotāji lūdzas, lai notiktu brīnums un karš beigtos, sūta visstiprākos uzmundrinājuma vārdus kolēģiem, kas izlemj palikt savā valstī un to aizstāvēt, piedāvā visa veida palīdzību tiem kolēģiem, kas dodas bēgļu gaitās uz Eiropu.  

Lai izturība Ukrainas tautai!

Mēs sirdī esam jums blakus. Slava Ukrainai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.