JFS nodarbība “Zvēru pie fizikas” sestdien, 6.martā

informācija no jfs.lu.lv:

JFS 11-7 “Zvēru pie fizikas!” par biofiziku

Mērvienības ir veiksmīgi izrunātas un matemātiski izpētītas, šoreiz Jauno Fiziķu skolā dosimies pavisam citas zinātnes virzienā. Marta nodarbības tēma – 𝐛𝐢𝐨𝐟𝐢𝐳𝐢𝐤𝐚. Jau 6. martā 10:00 pieslēdzies biofizikas nodarbībai “Zvēru pie fizikas!” Zoom vidē vai YouTube tiešraidē, kur aplūkosim dažādas neierastas fizikālo principu izpausmes bioloģijas pētniecībā. Ja arī tev interesē, ko mums par fiziku var iemācīt mums visapkārt mītošie kustoņi un augoņi, aizpildi pieteikuma anketu līdz ceturtdienas, 4. marta, 18:00.

Sēžot skolas solos un rēķinot rūpīgi sastādītus un skaitliski ērtus uzdevumus, ir viegli aizmirst, ka fizika nenotiek tikai klasē uz papīra, bet gan arī ārā aiz loga. Un kamēr tādas lietas kā ledus kušana pavasarī vai aerodinamika gājputnu lidojumā, ir ar fiziku viegli sasaistāmas parādības, ir pārsteidzoši interesanti piemēri, kā dzīvā daba ir iemācījusies lietot fiziku sev par labu. Par dažām, mūsuprāt, interesantākajām no šīm parādībām pastāstīsim marta nodarbībā.

Trīs populārzinātniskajās lekcijās aplūkosim mērogošanas likumus, kas ietekmē dzīvnieku fizioloģiju, kā arī dažādas dzīvās un zaļās dabas izkoptas un ar aci neieraugāma mēroga parādības un kā tās varam imitēt, lai pielietotu ikdienā.Praktiskajā darbā aplūkosim tuvāk mērogošanās likumus dzīvnieku skeletu uzbūvē un, iespējams, pat pieskarsimies arheoloģijai. Kā arī jau ierastajā erudīcijas viktorīnā būs iespēja izcīnīt superīgas balvas.Savukārt Q&A viesis šomēnes – Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Magnētisku mīkstu materiālu laboratorijā, fizikas doktors – Guntars Kitenbergs. Lieliska iespēja gūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par fiziku, zinātnisko pētniecību un studiju procesu Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē.

Tiekamies!

Nodarbības plāns būs šāds:

10:00 – 10:10 Ievads, atklāšanas uzruna
10:10 – 10:40 Pirmā populārzinātniskā lekcija
10:45 – 11:15 Otrā populārzinātniskā lekcija
11:20 – 11:50 Trešā populārzinātniskā lekcija
12:10 – 13:10 Praktiskais uzdevums
13:30 – 13:45 Viktorīna (ar balvām!)
13:45 – 14:15 Q&A sesija ar Guntaru Kitenbergu
14:20 – 14:30 Nodarbības noslēgums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *