Seminārs “Jauns standarts – ko tas nozīmē vidusskolas fizikas skolotājiem?”

Atsaucoties uz daudzu fizikas skolotāju jautājumiem un priekšlikumiem, Latvijas Fizikas skolotāju asociācija sadarbībā ar Latvijas Universitātes Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultāti aicina fizikas skolotājus uz semināru “Jauns standarts – ko tas nozīmē vidusskolas fizikas skolotājiem?”, kas ir plānots sestdien, 19.septembrī, no plkst. 10:00 LU Zinātņu mājā (Rīgā, Jelgavas ielā 3, 501.auditorijā). Semināra ietvaros ar savu redzējumu dalīsies un uz skolotāju jautājumiem atbildēs Fizikas I pamatkursa programmas izstrādātājs Valdis Zuters.

Semināra programma:

9:30-10:00 registrācija, rīta kafija ar sociālās distances ievērošanu.

10:00-10:30 Kādam nolūkam kalpo SOLO taksonomija?  Parunāsim, kas ir SOLO taksonomija, salīdzināsim to ar Blūma taksonomiju, apsriedīsim, kā  SOLO taksonomiju var izmantot fizikas kursā vidusskolā. Būs neliela aktivitāte skolotājiem, lai demonstrētu SOLO taksonomijas nepieciešamību.

10:30-11:00 Fizika I pamatkursa programma.  Aplūkosim vidusskolas fizikas programmas konceptu.  Šo daļu lietderīgāku padarītu tas, ja skolotāji iesūtītu savus jautājumus par programmu.

11:00 – 11:10  LFSA plānotās aktivitātes šajā mācību gadā (Ludmila Belogrudova, LFSA domes priekšsēdētāja)

11:10-11:30 karstā kafija pēc karstās diskusijas

11:30-12:10 Kalendāri-tematiskais plānojums fizikā 10.klasei. Aplūkosim fizikas pirmo tematu plānojumu kopā ar matemātiķiem: skolotājiem tiks piedāvāts tematiskā plānojuma piemērs, to apspriedīsim vairākās mazākās grupās un pēc tam dalīties lielajā grupā, izsakot savu redzējumu un ja iespējams, sniedzot savu piedāvājumu.

12:10-12:30 kafijas pauze

12:30-13:30 Zinātniskās argumentēšanas prasme fizikā. Izklāsts par zinātniskās argumentēšanas prasmi un tās izmantošanu fizikas pamatkursā. Apspriedīsim, kā zinātniskās argumentēšanas prasme savijas ar lielu daļu sasniedzamo rezultātu, kas ir standartā, kā šī prasme attīstās un kā to realizēt fizikas stundās. Šeit skolotājiem būs iespēja nedaudz padarboties, izveidojot vismaz nelielu savu piemēru, jo tikai tā vislabāk var saprast zinātniskās argumentēšanas konstruēšanu. 13:30-13:50 Brīvais ideju mikrofons. Fizikas skolotāji, kā zināms, ir radoši un gatavi dalīties ar savām idejām. Katrs skolotājs ir domājis par to, ko darīt jaunajā mācību gadā. Katrs varētu padalīties ar kādu labu ideju vai resursu, ko ir atradis!

Piezīme: skolotājiem, kuri šogad būs piedalījušies trīs LFSA organizētajos semināros, tiks izsniegta 12h profesionālās pilnveides kursu apliecība

saite uz pieteikuma anketu: ej.uz/19_09_2020

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *