JFS komanda piedāvā mācību materiālus 12.klašu skolēniem

Labdien, kolēģi! 
Mēs, Jauno Fiziķu skolas komanda, gribam darīt zināmu, ka esam klātienes nodarbības vietā izveidojuši videolekcijas par kvantu fizikas tēmu. Tās saviem skolēniem varat piedāvāt kā populārzinātnisku mācību materiālu (sevišķi tie, kam ir 12. klases skolēni), kā arī paskatīties pieredzes apmaiņai, kā mums ar to ir veicies. Sevišķi iesakām paskatīties profesora Auziņa lekciju – prof. Auziņš studentiem jau daudzus gadus universitātē pasniedz atoma uzbūvi un kvantu fiziku. Lekcija par kvantu kriptogrāfiju, savukārt, nav par skolas kursu, toties, mūsuprāt, parāda komunikācijas veidu, kas lekciju padara ļoti klausāmu un interesantu.

Kopā pieejamas trīs lekcijas:

1) Andra Locāna lekcija par kvantu kriptogrāfiju: https://www.youtube.com/watch?v=vm1JMMcqLIg

Šajā lekcijā JFS veterāns Andris Locāns iepazīstina ar kriptogrāfijas pamatidejām un pamazām ieved tajā, ar ko īpaša ir kvantu kriptogrāfija, kas pašlaik ir zinātnes pasaulē strauji augošs lauciņš.

2) Roberta Berķa lekcija par ievadu kvantu fizikā: https://www.youtube.com/watch?v=vYBugwDUSuY

Šajā videolekcijā LU FMOF students Roberts Berķis mēģina ar ikdienas analoģijām pastāstīt, kā lietas darbojas kvantu pasaulē, sākot stāstu ar skaņu un gaismu un beidzot to ar Šrēdingera vienādojumu.

3) Profesora Mārča Auziņa padziļinātā lekcija par kvantu fiziku: https://www.youtube.com/watch?v=WESLMENeWJQ

Šajā lekcijā LU FMOF profesors Mārcis Auziņš dod ieskatu, kā vēsturiski zinātnieki nonāca līdz tik neparastajām kvantu fizikas idejām. Caur šo vēsturisko prizmu profesors izstāsta, kā zinātnieki nonāca pie tādām neintuitīvām kvantu fizikas idejām kā viļņa-daļiņas duālisms un kvantēšanās, tajā pašā laikā izstāstot to saprotamā veidolā.

Lai veicas (attālinātajos) darbos!

Jūsu JFS komanda

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *