CERN Latvijas grupas pirmā sanāksme

Trešdien, 20.novembrī notika pirmā CERN Latvijas grupas darba sanāksme, kurā tika definēti grupas mērķi un uzdevumi, apzināti sadarbības partneri, sadarbības iespējas ar CERN zinātnes un industrijas jomās. Sanāksmē piedalījās LR Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, kā arī augstskolu (RTU, LU, RSU) un uzņēmēju pārstāvji.

Pēc CERN grupas koordinatora RTU profesora Toma Torima vārdiem, sadarbība ar CERN un eventuālā Latvijas dalība zinātniskajām institūcijām un uzņēmumiem paver plašas iesaistīšanās iespējas CERN pētījumos. Tas ietver gan fundamentālos fizikas pētījumus, gan pielietojamo zinātni, t.sk. tehnoloģiskos pētījumus, gan industriālos pasūtījumus (piem., paātrinātāju komponenšu izstrādi un
izgatavošanu), gan IT risinājumus, saistītus ar liela apjoma datu apstrādi. CERN Latviju redz un uztver kā vienotu zinātnes un industrijas telpu. Kā organizācija CERN vēlas sadarboties ar Latviju, nevis individuāliem zinātniskajiem institūtiem vai uzņēmumiem. Tāpēc ir svarīgi identificēt, informēt un konsolidēt visus Latvijas puses sadarbības partnerus un komunikācijai ar CERN veidot vienotu platformu. Latvijas  partneriem trūkst informācijas par konkrētām sadarbības iespējām un ir šaubas par savu varēšanu un lietderību.

Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs apliecināja, ka ir  atrasts finansējums Latvijas fizikas skolotāju dalībai CERN programmā Baltic Teacher Programme 2020.

Baltic Teacher Programme 2020 ietvaros 12 skolotājiem no Latvijas būs iespēja piedalīties mācību programmā no 26. līdz 30.aprīlim. Programmā piedalīsies arī skolotāji no Igaunijas un Lietuvas. Pieteikšanās dalībai programmā tiks izsludināta š.g. decembrī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *