LU FMOF Nodarbības fizikā skolotājiem 09/11/2019

Priecājamies paziņot, ka 2019./2020.mācību gadā turpinām LU FMOF Fizikas nodaļas nodarbību ciklu fizikas skolotājiem. Pirmā nodarbība tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju un Valsts Izglītības satura centru. Organizatorisku iemeslu dēļ lūdzam reģistrēties, izmantojot saiti: https://forms.gle/BQGS7b8KP9nfeNKD6 

Nodarbības datums: 9. novembris, 2019.

Norises laika grafiks:

09.30 – 10.00 – Reģistrācija

10.00 – 11:30 – Ko mācīsim vidusskolēniem fizikā augstākajā apguves līmenī tēmā “Rotācijas dinamika”? Ludmila Belogrudova (Aizkraukles novada vidusskolas fizikas skolotāja), Pēteris Brics (Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas fizikas skolotājs, LU FMOF Fizikas nodaļas vecākais laborants)

Gatavosimies 2020.gada 1.septembrim, kad stāsies spēkā jauni noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu. Nodarbības laikā atkārtosim tādus jēdzienus kā leņķiskais ātrums un paātrinājums, spēka moments, inerces moments, izvedīsim cieta ķermeņa rotācijas kustības pamatvienādojumu, pavingrināsimies dažāda līmeņa uzdevumos pielietot iegūtas zināšanas, aplūkosim piemērus no dzīves un tehnikas, veiksim kādu praktisko darbiņu. 

11.40 – 12:10 – Pārtraukums 

12.10 – 13.40 – Aranet sensoru izmantošanas iespējas. Ģirts Zāģeris, FMOF VTPMML zinātniskais asistents. 

Aranet sensori ir pašmāju augstas kvalitātes tehnoloģija, kas nodrošina bezvadu signāla pārraidīšanu samērā lielos attālumos, turklāt raidītāji ir ūdensdrošā iepakojumā. Šie sensori ļauj pētīt parādības ne tikai fizikā, bet arī bioloģijā vai ģeogrāfijā, piemēram, pētot gaisa mitruma izmaiņas noteiktā laika ciklā un mēģinot skaidrot ar augu klātbūtni vai konkrētās ģeogrāfiskās vietas īpašībām. Fizikā var pielietot paša pārraides objekta – EM viļņu – īpašības. Piemēram, viegli un uzskatāmi var nodemonstrēt Faradeja būra eksperimentu. Aranet sensori paver durvis uz plašu klāstu ar pielietojumiem skolā, kam citādi būtu nepieciešama virkne ar atsevišķiem sensoriem. Apmācībās notiks instruktāža iekārtu lietošanā, vienkārša eksperimenta patstāviga izpilde un diskusija par iespējamiem praktiskiem uzdevumiem, ko var paveikt ar Aranet sensoriem. 

Svarīgi! Tām pašvaldībām, kuru skolotāji piedalīsies apmācībā par sensoru izmantošanu, Valsts Izglītības satura centrs piedāvās iespēju slēgt līgumu par bezmaksas sensoru iegūšanu. Piedāvājums attiecās uz tām izglītības iestādēm,  kuru skolotāji ir piedalījušies Fizikas gada ietvaros VISC organizētajās aktivitātēs. Ja vēlaties noskaidrot, vai Jūsu pārstāvēta izglītības iestāde ir atbilstošajā sarakstā, rakstiet lfsa.domei@gmail.com

* Pēc lekcijām (~ plkst. 13.45) iespēja apmeklēt Jauno Fiziķu skolas lekciju

Vieta: Zinātņu māja, Jelgavas iela 3, 206.auditorija. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *