Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar biedrības “Latvijas Pedagogu dome” pārstāvjiem

9. septembrī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar biedrības “Latvijas Pedagogu dome” pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar jauno kompetenču pieejas izglītības saturu “Skola2030” (vairāk informācijas https://www.president.lv/lv/jaunumi/zinas/valsts-prezidents-sabiedriba-jaraisa-diskusijas-par-jauno-izglitibas-standartu-25900).

 

Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju pārstāvēja LFSA domes loceklis Jānis Bukins. LFSA domes galvenie punkti, gatavojoties sarunai ar Valsts prezidentu, tika noformulēti sekojoši:

1) Vērtību iekļaušana mācību procesā – uz doto brīdi nav īsti skaidrs, kā jaunā izglītības standartā tiek nodrošināta vērtību mācīšana un esošo MK noteikumu Nr. 480 izpildīšana. Šīm tematam jāpievērš uzmanība,  jo skolotāji ikdienas mācību procesā salīdzinoši maz komunicē par vērtību un tikumu apguvi, pārsvarā to mācos neapzināti.
2) Skolotāju paaudžu nomaiņa – ir nepietiekams jauno skolotāju daudzums, kas neļauj ne tikai aizpildīt vakances, bet arī nenodrošina paaudžu nomaiņu, kas tuvākajā nākotnē var pārvērsties par nopietnu problēmu, jo nebūs kam mācīt.
3) Atbalsta sistēma jaunajiem skolotājiem un skolotājiem ikdienā. Nepieciešama ilgtermiņa sistēma, kas palīdz atbalstīt jaunos skolotājus ienākot skolā, nodrošina pieredzes pārnesi starp skolotājiem un atbalsta skolotājus ikdienas darbā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *