12 fizikas skolotāji no Latvijas dosies mācību vizītē uz CERN

23. aprīlī 12 skolotāji no Latvijas dosies uz Eiropas kodolpētījumu organizāciju (CERN), lai piedalītos skolotāju apmācību programmā Baltic Teacher Programme 2023.

Pieteikšanās dalībai programmā Baltic Teacher Programme 2023 tika izsludināta šī gada pirmajā janvārī. Pretendentiem bija jāaizpilda pieteikuma anketa, norādot motivāciju piedalīties programmā. Tika saņemti 23 pieteikumi, nu kuriem, balstoties uz atlases kritērijiem (ej.uz/atlases_kriteriji) tika izvēlēti 12.

Šogad uz CERN dodas fizikas skolotāji no: Rīgas 49. vidusskolas, Rīgas 40. vidusskolas, ISMA vidusskolas PREMJERS, Krāslavas ģimnāzijas, Rīgas Angļu ģimnāzijas, Rīgas  Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas 21.vidusskolas, Rīgas ģimnāzijas “Maksima”, Talsu Valsts ģimnāzijas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Siguldas Valsts ģimnāzijas. 

Vizītes dalībniekiem tiek segtas transporta, apdrošināšanas un uzturēšanās izdevumi.
Vizīti organizē Rīgas Tehniskā Universitāte sadarbībā ar Latvijas Fizikas skolotāju asociāciju, realizējot kopprojektu “Dalība CERN skolotāju programmā” saskaņā ar Latvijas stratēģiju virzībai uz Eiropas Kodolpētījumu organizācijas pilntiesīgas dalībvalsts statusu.
Eiropas kodolpētījumu organizācija (CERN) ir viena no mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju augstākajām virsotnēm, kas piedāvā unikālas izglītības programmas skolotājiem – īpaši fizikas skolotājiem sagatavotas lekcijas un prezentācijas par elektromagnētismu, daļiņu fiziku, kosmoloģijas elementiem u.c., kā arī ir nodrošināta iespēja strādāt laboratorijās,  iepazīties ar CERN realizētajiem eksperimentiem. Vizītes programma pieejama vietnē: https://indico.cern.ch/event/1185670/timetable/.
Programmas dalībnieki saņems CERN sertifikātu par skolotāju mācību programmas apguvi. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *