NASE nodarbības skolotājiem par astronomijas jautājumiem

Informāciju sagatavoja Inese Dudareva inese.dudareva@lu.lv

Nodarbības piedāvā   NASE (Network for Astronomy School Education) –  astronomijas izglītības skolā tīkls . Nodarbību laiks attālināti: 12. decembris (pirmdiena) no plkst. 16.00 – 19.30 un 14. decembris (trešdiena) no plkst. 16.00 – 20.15. Pirms katras nodarbības dienas būs jāizlasa patstāvīgi piedāvātā teorētiskā informācija latviešu valodā, nodarbību laikā plānotas 4 praktiskās darbnīcas – 2 x 90 minūtes katrā dienā. Lai darbnīcās varētu pilnvērtīgi līdzdarboties, iepriekš jāizdrukā piedāvātās darba lapas un jāsagatavo nepieciešamie materiāli. Nodarbības NASE kolēģi vadīs angliski, bet latviski tās tulkos astronoms Ilgonis Vilks.  Dalībnieki no NASE saņems arī apliecības par dalību nodarbībās. Pieteikšanās līdz 8. decembrim.

Pirms katras dienas nodarbībām būs jāiepazīstas ar attiecīgo teorijas gabaliņu (būs tulkots latviešu valodā) – par zvaigžņu evolūciju un par kosmoloģiju.

Piedāvātās praktiskās nodarbības jeb darbnīcas ir par sekojošiem tematiem:

WS:5 Saules spektrs un Saules plankumi

WS6: Zvaigžņu dzīve

WS7: Astronomija aiz redamā robežas

WS8: Visuma izplešanās

Pielikumā pievienoju laika grafiku un darbnīcām nepieciešamo materiālu sarakstu.

Pievienoju arī oriģināli sūtīto lapu angļu valodā, kur variet redzēt to pašu materiālu sarakstu un darba lapas, kas būs iepriekš jāizdrukā, lai varētu darboties līdzi.

Par nepieciešamajiem materiāliem – aicinu sagādāt lietas saprāta robežās, ko ir iespējams sagādāt mājās. Nodarbības notiks attālināti. Saprotu, ka basketbola bumba un tenisa bumba mājās varētu arī nebūt, bet ir daudz vienkāršas lietas, ko līdz nodarbībām var sagādāt. Jo praktiskās nodarbības būvētas tā, ka ir neliels ievads, instrukcija un tad dalībniekiem būtu praktiski jāveic piedāvātā aktivitāte un kā pieredze liecina, ja skolotājs pats neizmēģina lietas veikt, tad arī to nepiedāvā skolēniem.

Saturs atbilstošs astronomijas jautājumiem, kas ir Fizika I saturā un arī astronomijas specializētajā kursā, kā arī, ja skolā organizējat astronomijas pulciņu.

Pieteikšanās saitē līdz 8. decembrim:

https://ej.uz/NASE2022

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *